Čím méně budu jíst, tím lépe budu vypadat.

27. ledna 2017 v 18:20 | Christine |  ZDRAVÝ ŽÍVOTNÍ STYL

Čím méně budu jíst, tím lépe budu vypadat.

Tato věta se honí hlavou většině dospívajícím dívkám, které nejsou spokojeny se svou váhou a řeší to jediným způsobem - nebudu jíst! Jasně, když jím, přibírám. Přestanu do sebe dávat potravu, zhubnu. Jak prosté!


Procházím blogy o kráse, zdraví a módě. Nestačím se divit, kolik existuje stránek, kde slečny publikují své jídelníčky, které obsahují NIC + 2 litry vody. Nevěřícně jsem kroutila hlavou, ale co opravdu mě zaskočilo, byly komentáře. Gratulování, držení palců a chvály za krásný jídelníček. Bylo mi z toho na nic. Podporování ničení zdraví takovým zbytečným způsobem je k pláči.

Otázka tedy zní - Jak zhubnu a budu krásná?
Přestat do sebe dostávat potravu je to nejhorší, co člověk pro své tělo může udělat. Nejen, že se tělo oslabí a bude náchylné k nemocím, ale také nastane JOJO efekt - daný člověk docílí své vysněné váhy a začne normálně jíst. Nejlepším řešením, které mohu doporučit je pravidelnost stravování (5 jídel denně - Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Pokud je člověk déle vzhůru, doporučuje se i druhá menší večeře.) Samozřejmostí jsou také poloviční porce a omezení sladkostí. To ovšem neznamená, že člověk cukry úplně vynechá, pouze sníží jejich množství. Důležitý je také pitný režim. Nejlépe pitná voda, která se může doplnit citronem či mátou.

Co by to bylo ale hubnutí bez posilování postavy? Tímto ale nemyslím zavření se na celý den do posilovny a dřít jako kůň. Není důležité, jak dlouho člověk bude cvičit, nýbrž, jestli se cviky dělají správně a tím pádem si neubližujeme. Úplně stačí 20 minut denně. Pokud nechcete zbytečně vyhazovat peníze za permanentky, stačí Vám prostředí doma i venku. Zaběhat si můžete jít kdykoliv, schody jsou také dobrým řešením. Kliky, dřepy, výpady… vše lze dělat v pohodlí domova.

Poslední otázka… Jak být krásná? Je na čase si uvědomit, že každá žena je krásná. Každá má své kouzlo a je něčím výjimečná. Pokud si budete věřit a přemluvíte své vnitřní já o kráse, přemluvíte i lidi venku. Budou Vás brát úplně jinak. Je pouze na Vás, jak se k tomu postavíte. Hlavní je věřit v sebe samu. A já vím, že Vy to dokážete! :)

Tímto článkem jsem se nechtěla nikoho dotknout. Chápu, každý máme jiný pohled a názor. Jen jsem chtěla poukázat na to, jak to vidím já. Proto prosím, aby to všichni respektovali. Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucienne | Web | 27. ledna 2017 v 18:39 | Reagovat

to nejsi sama. Taky jsem tyhle blogy procházelo a vážně mě to zarazilo jak tomu říkají jídelníčky, když v podstatě nic nesní. A ty gratulace k tomu, co jsem četla. No kroutila jsem nad tím hlavou. Protože se tak akorát vzájemně podporují k anorexii. Zkoušela jsem se na jednom blogu vysvětlit jedné holčině zdravý jídelníček, že může jíst zdravě a nepřibere, ale hold je to těžké.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama